پیامک پیشخوان

سامانه پیام کوتاه و سرویس های ارزش افزوده

دوشنبه 3 آبان 1400

معرفی امکانات سامانهامکانات سامانه پیام کوتاه بصورت زیر میباشد.

ارسال پیامک تکی

در این روش یک پیامک به یک شماره ارسال می‌شود. امکان استفاده از شماره تلفن های ذخیره شده در دفترچه تلفن شخصی نیز می‌باشد.

ارسال پیامک گروهی

در این روش یک متن یکسان به گروهی از شماره ها ارسال میگردد. لیست شماره‌های مقصد را میتوان هم بصورت دستی وارد نمود و هم میتوان بصورت فایل Excel و یا Text وارد سامانه نمود. سامانه بطور خودکار نوع فایل ورودی را تشخیص داده و نیازی به انتخاب نوع فایل نمیباشد.

در این روش علاوه بر امکان افزودن شماره از چند فایل مجزا، امکان حذف شماره های نامعتبر و تکراری از لیست شماره ها نیز مهیا میباشد. در این نوع ارسال امکان استفاده از شماره تلفن های ذخیره شده در دفترچه تلفن شخصی نیز می‌باشد.

ارسال پیامک نظیر به نظیر

این نوع ارسال همانند ارسال گروهی بوده با این تفاوت که متن ارسالی برای هر فرد متفاوت با فرد دیگر می‌باشد. در این روش یک فایل Excel که هر سطرش شامل شماره تلفن مقصد، متن پیامک ارسالی، تاریخ و ساعت ارسال می‌باشد دریافت و ارسال می‌شود. متن پیام‌های ارسالی می‌تواند بصورت ثابت و یا پارامتریک باشد.

در این روش علاوه بر امکان افزودن شماره از چند فایل مجزا، امکان حذف شماره های نامعتبر و تکراری از لیست شماره ها نیز مهیا میباشد. در این نوع ارسال امکان استفاده از شماره تلفن های ذخیره شده در دفترچه تلفن شخصی و بصورت پارامتریک نیز می‌باشد.

ارسال پیامک منطقه‌ای

در این روش با وارد نمودن چند رقم ابتدای کدپستی و یا انتخاب استان و شهر، یک متن یکسان برای تمامی شماره‌های موجود در منطقه و محدوده مربوطه ارسال میگردد. در این روش نیازی به وارد نمودن شماره ها نیست و سامانه بصورت خودکار پیامک را به تمامی شماره های موجود در منطقه انتخابی ارسال خواهد نمود. با توجه به بالا بودن تعداد شماره ها در یک منطقه امکان ارسال به تعداد محدودی از شماره ها نیز مهیا میباشد.

در این نوع ارسال برای حفظ حریم خصوصی افراد، شماره تلفن‌های منطقه انتخابی غیر قابل مشاهده بوده و در گزارش‌ها نیز این امر رعایت میگردد.

ارسال پیامک منطقه‌ای سنی

این نوع ارسال همانند ارسال منطقه ای بوده با این تفاوت که امکان محدود نمودن شماره ها در منطقه انتخابی بر اساس تاریخ تولد افراد نیز مهیا میباشد. در این روش با انتخاب یک تاریخ شروع و یک تاریخ پایان، فقط به افرادی که تاریخ تولدشان در بازه انتخابی باشد پیامک ارسال خواهد شد.

در این نوع ارسال برای حفظ حریم خصوصی افراد، شماره تلفن‌های افراد انتخابی غیر قابل مشاهده بوده و در گزارش‌ها نیز این امر رعایت میگردد.

ارسال پیامک منطقه‌ای بر اساس تاریخ تولد

این نوع ارسال همانند ارسال منطقه ای بوده با این تفاوت که امکان محدود نمودن شماره ها در منطقه انتخابی بر اساس تاریخ تولد افراد نیز مهیا میباشد. در این روش با انتخاب ماه و روز، فقط به افرادی که تاریخ تولدشان در ماه و روز انتخابی باشد پیامک ارسال خواهد شد.

در این نوع ارسال برای حفظ حریم خصوصی افراد، شماره تلفن‌های افراد انتخابی غیر قابل مشاهده بوده و در گزارش‌ها نیز این امر رعایت میگردد.

ارسال پیامک منطقه‌ای جنسی

این نوع ارسال همانند ارسال منطقه ای بوده با این تفاوت که امکان محدود نمودن شماره ها در منطقه انتخابی بر اساس جنسیت افراد (زن، مرد) نیز مهیا میباشد. در این روش با انتخاب جنسیت، فقط به افرادی که جنسیتشان با جنسیت انتخابی یکسان باشد پیامک ارسال خواهد شد.

در این نوع ارسال برای حفظ حریم خصوصی افراد، شماره تلفن‌های افراد انتخابی غیر قابل مشاهده بوده و در گزارش‌ها نیز این امر رعایت میگردد.

ارسال پیامک منطقه‌ای براساس پیش شماره

این نوع ارسال همانند ارسال منطقه ای بوده با این تفاوت که امکان محدود نمودن شماره ها در منطقه انتخابی بر اساس پیش شماره تلفن نیز مهیا میباشد. در این روش با وارد نمودن پیش شماره موبایل، فقط به شماره هائی که با پیش شماره انتخابی شروع میشوند پیامک ارسال خواهد شد.

در این نوع ارسال برای حفظ حریم خصوصی افراد، شماره تلفن‌های افراد انتخابی غیر قابل مشاهده بوده و در گزارش‌ها نیز این امر رعایت میگردد.

ارسال پیامک منطقه‌ای ویژه (ترکیبی)

این نوع ارسال، ترکیبی از تمامی ارسال های منطقه ای موجود میباشد. در این روش علاوه بر مشخص نمودن چند رقم ابتدای کدپستی و یا انتخاب استان و شهر، امکان فیلتر نمودن شماره ها در منطقه انتخابی بر اساس تاریخ تولد، سن، جنسیت و پیش شماره بصورت همزمان میباشد. با استفاده از این ویژگی که یکی از قابلیت های منحصر به فرد و قدرتمند این سامانه میباشد، امکان انتخاب مخاطبین بصورت کارآمد و هدفمند برقرار میباشد.

به عنوان نمونه در این روش امکان ارسال پیامک برای کلیه افراد ساکن در شهر کرج با محدوده سنی 25 تا 30 سال و با تاریخ تولد اول فروردین، مهیا میباشد.

در این نوع ارسال برای حفظ حریم خصوصی افراد، شماره تلفن‌های افراد انتخابی غیر قابل مشاهده بوده و در گزارش‌ها نیز این امر رعایت میگردد.

ارسال بصورت زمانبندی شده

در کلیه ارسال ها (تکی، گروهی، منطقه ای و ...) این امکان وجود دارد که پیامک ها را بصورت آنی و در همان لحظه ارسال نمود و یا آنها را بگونه ای تعریف نمود که در آینده و در تاریخ و ساعت مشخصی ارسال گردند. در صورت زمانبندی دیگر نیازی نیست که در زمان ارسال پیامک ها به اینترنت متصل بود.

ارسال بصورت دسته بندی شده

در کلیه ارسال ها (گروهی، منطقه ای و ...) بجز ارسال تکی، این امکان وجود دارد که کلیه پیام ها را بصورت یکجا و کامل ارسال نمود و یا بصورت دسته‌ای و با فواصل زمانی مشخص، مثلا در هر 10 دقیقه 100 عدد پیامک ارسال شود.

این حالت یکی از قابلیت های منحصر به فرد و قدرتمند این سامانه میباشد و این امکان را میدهد که بتوان تبلیغات منظم و یکنواختی را در طول مدت روز انجام داد و به همان نسبت پاسخگویی به بازخورد مشتریان را متناسب با توانائی و امکانات خود مدیریت نمود بدون اینکه در لحظه بار سنگینی از تماس های تلفنی، ایمیل و یا ... داشته باشید.

مشخص نمودن نحوه دریافت پیام توسط گوشی

بوسیله این امکان میتوان مشخص نمود که گوشی مشترک پس از دریافت پیامک چه رفتاری با آن نماید. موارد قابل انتخاب بصورت ذیل میباشند.

·         ذخیره در حافظه سیم‌کارت مشترک

·         ذخیره در حافظه گوشی‌ مشترک

·         نمایش پیام بصورت فلش و عدم ذخیره پیامک. در این حالت پیامک بطور اتوماتیک بر روی صفحه گوشی نمایش داده شده و در صورت تمایل امکان ذخیره آن میباشد.

دفترچه تلفن شخصی

هر کاربر می‌تواند اقدام به نگهداری شماره‌های دلخواه و پرکاربرد خود بصورت دفترچه تلفن در سیستم نماید و در زمان ارسال پیامک تکی، گروهی و نظیر به نظیر از شماره های موجود در دفترچه تلفن خود استفاده نماید. در این حالت دیگر نیازی به بخاطر سپاری شماره ها و یا حمل و نقل شماره ها نمیباشد. همچنین امکان گروهبندی و طبقه بندی شماره ها نیز مهیا میباشد.

صندوق پیامک های ارسالی

کلیه پیامک های ارسالی در سامانه ثبت شده و هر کاربر میتواند پیامک های ارسالی خط خود را مشاهده نماید. در این لیست امکان مشاهده وضعیت تک تک پیام ها میباشد. همچنین امکان انصراف از ارسال پیام های زمانبندی شده نیز میباشد. همچنین در این بخش هر کاربر می‌تواند متون پیامک‌های ارسالی توسط خود و کاربران زیر مجموعه خود را مشاهده و در میان آنها جستجو نماید.

انصراف از ارسال

در این سامانه امکان انصراف از ارسال برای پیامک های زمانبندی شده فراهم میباشد. کاربر در صورت تمایل حداکثر تا 30 دقیقه قبل از ارسال پیامک میتواند اقدام به انصراف از ارسال نماید. هزینه پیامک های انصرافی حداکثر تا 24 ساعت به حساب کاربری شخص مربوطه برگشت داده خواهد شد. امکان انصراف یکی از قابلیت های منحصر به فرد و قدرتمند این سامانه میباشد

وضعیت پیام های ارسالی

در این سامانه بطور دقیق و مفصل میتوان وضعیت تک تک پیامهای ارسالی را مشاهده نمود. نتایج نمایش داده شده در این سامانه کاملا صادقانه و بدون هیچ دخل و تصرفی بوده و عینا همان وضعیتی میباشد که اپراتورهای تلفن همراه و یا سرویس دهندگان خدمات پیام کوتاه ارائه می دهند.

صندوق پیامک های دریافتی

کلیه پیامک های دریافتی در سامانه ثبت شده و تنها مالک هر خط میتواند پیامک های دریافتی خود را مشاهده نماید.

پاسخگوئی خودکار به پیامک ورودی

با استفاده از این امکان در صورت دریافت پیامک، یک پیام با متن ثابت بعنوان پاسخ برای مشترک ارسال می‌گردد. این مورد در واقع شبیه به یک منشی تلفنی عمل نموده و بطور خودکار به پیام های دریافتی پاسخ میدهد.

انتقال پیامک ورودی بر روی موبایل

با استفاده از این امکان در صورت دریافت پیامک، یک نسخه از پیام وارده بر روی تلفن همراه همان کاربر و یا شماره مشخص شده توسط کاربر بطور خودکار ارسال میگردد.

انتقال پیامک ورودی بر روی صندوق پستی (Mail Box)

با استفاده از این امکان در صورت دریافت پیامک، یک نسخه از پیام وارده بر روی صندوق پستی (email) همان کاربر و یا صندوق پستی مشخص شده توسط کاربر بطور خودکار ارسال میگردد.

اتصال به Microsoft Outlook و Microsoft SharePoint

این سرویس یکی از قابلیت های منحصر به فرد و قدرتمند این سامانه میباشد که امکان ارسال و دریافت پیامک در برنامه Microsoft Outlook و Microsoft SharePoint  را برای کاربران سایت فراهم مینماید. از دیگر مزایا و قابلیت‌های این سرویس میتوان به موارد ذیل اشاره نمود.

·         دریافت پیامک هشدار در هنگام دریافت ایمیل برای تمامی ایمیل های ورودی و یا ایمیل های مربوط به یک شخص خاص و یا ایمیل هائی با موضوعات خاص و مهم

·         دریافت پیامک یادآوری زمان انجام وظایف و قرار ملاقات ها بصورت خودکار

·         امکان اطلاع رسانی قرار ملاقات ها به سایرین بصورت پیامک

·         امکان استفاده از دفترچه تلفن موجود در برنامه outlook و ارسال پیامک برای مخاطبین ثبت شده

·         امکان ارسال اطلاعات مخاطبین موجود در دفترچه تلفن outlook بصورت پیامک برای سایرین

·         امکان استفاده از غلت یاب املائی، ارسال زمانبندی شده و سایر امکانات پیشرفته موجود در نرم افزارoutlook 

پشتیبانی از سرشماره های مختلف

سیستم حاضر بگونه‌ای می‌باشد که برای ارسال و دریافت پیامک امکان استفاده از سرشماره های مختلف فراهم میباشد. در حال حاضر سرشماره های 1000، 3000، 9000 (ایرانسل) و 021 (تلفن ثابت)  فعال بوده و بزودی سایر سرشماره ها نیز افزوده خواهند شد.

تعرفه منعطف

در این سیستم امکان تعریف تعرفه ارسال به تفکیک سرشماره، فارسی و یا لاتین بودن پیام و همچنین ارسال به شماره های داخل شبکه، خارج شبکه و بین‌الملل برای تک تک کاربران میباشد. این امکان یکی از قابلیت های منحصر به فرد و قدرتمند این سامانه میباشد که به کاربر اجازه میدهد در هنگام ارسال انتخاب مناسب تری داشته باشد.

خرید و افزایش اعتبار بصورت الکترونیکی

در این بخش استفاده کنندگان از سیستم می‌توانند با استفاده از درگاه یکی از بانک های کشور و با استفاده از کارت بانکی و بصورت الکترونیکی اقدام به خرید و افزایش اعتبار خود نمایند. حداکثر 3 دقیقه بعد کسر مبلغ از حساب بانکی کاربر، حساب کاربری خریدار شارژ خواهد شد.

خرید خط

در این سامانه هر کاربر به اختیار و به تناسب توانائی خود اقدام به خرید خط می نماید. در سامانه امکان مشاهده لیست خطوط قابل خرید به همراه مبلغ مهیا بوده و بلافاصله پس از انتخاب خط توسط کاربر مبلغ مربوطه از حساب کاربری فرد کسر شده و خط مربوطه بصورت اختصاصی قابل استفاده میباشد. مدت اعتبار هر خط یکسال بوده و پس از پایان زمان اعتبار امکان تمدید آن نیز می باشد. در زمان تمدید فرد باید 20 درصد مبلغ خرید را مجددا پرداخت نماید.

به اشتراک گذاری خطوط

مالک هر خط به اختیار و به سلیقه خود می تواند خط اختصاصی خود را با یک یا چند کاربر زیرمجموعه خودش به اشتراک بگذارد. در این حالت کاربران زیرمجموعه تنها میتوانند از خط مربوطه ارسال نمایند ولی امکان مشاهده پیام های دریافتی را ندارند و تنها مالک خط می تواند پیام های دریافتی را مشاهده نمایند. مالک خط هر زمان که تمایل داشت می تواند امکان ارسال توسط خط اشتراکی را از کاربر زیرمجموعه سلب نماید.

خرید امکانات

سیستم دارای تعدادی ماژول می‌باشد که کاربران بر حسب نیاز خود اقدام به خرید و استفاده از آنها می‌نمایند. هر یک از این ماژول‌ها دارای یک تعرفه ثابت بوده و با انتخاب یک ماژول توسط کاربر به مقدار تعرفه ماژول مربوطه از حساب کاربر کسر و امکان استفاده از ماژول برای کاربر فراهم میشود. خریدار ماژول را برای یک مدت معین خریداری نموده و پس از تاریخ انقضاء آن امکان تمدید نیز میباشد. در هنگام تمدید میبایست 20 درصد مبلغ خرید توسط کاربر پرداخت شود.

این امکان یکی از قابلیت های منحصر به فرد و قدرتمند این سامانه میباشد که هر کاربر به اختیار و به تناسب توانائی خود اقدام به خرید امکانات می نماید و نیازی ندارد بهای مواردی را پرداخت نماید که استفاده نمی نماید. بلکه برحسب نیاز و در زمان لازم میتواند اقدام به فعال سازی هر یک از بخش ها نماید.

تعریف کاربر و مدیریت کاربران

در این سامانه امکان تعریف کاربر زیرمجموعه و مدیریت هر یک از آنها میباشد. کاربران این سامانه در سه سطح مدیریت استانی، مدیریت دفتری و کاربر عادی طبقه بندی میشوند. بدیهی است که امکان تعریف کاربر زیرمجموعه تنها برای مدیران استانی و دفتری مهیا میباشد.

قابل ذکر است که تعرفه ارسال پیامک برای هر کاربر توسط مدیر مستقیمش مشخص میشود و مسئولین سایت هیچ گونه دخل و تصرفی در آن ندارند. بنابراین ممکن است تعرفه هر کاربر با کاربر دیگر متفاوت باشد.

انتقال اعتبار به سایرین

در این سیستم کاربران مدیریتی میتوانند اقدام به انتقال اعتبار به کاربران زیرمجموعه خود نمایند. با استفاده از این امکان اعتبار کسر شده از مدیر به کاربر زیردست انتقال می یابد. این امکان برای کاربرانی که امکان استفاده از کارت بانکی را ندارند مناسب میباشد.

ارسال پیامک بصورت کارشناسی شده

در حالت کارشناسی مدیر بالا دست کاربر اقدام به کنترل پیامک‌های کاربر نموده ودر صورت تائید توسط مدیر، پیام‌ها ارسال می‌شوند. بدیهی است در صورت عدم تائید مدیر پیام مربوطه ارسال نخواهد شد. در هنگام تعریف کاربر و در صورت نیاز این گزینه برای کاربر مورد نظر فعال می‌گردد.

ارائه امکانات بصورت وب سرویس (Web service)

برای استفاده از امکانات این سیستم در سایر سیستم‌های نرم‌افزاری از قبیل سایت ها، برخی از بخشهای این سیستم بصورت وب‌سرویس پیاده‌سازی و ارائه میگردد. این بخش‌ها در حال حاضر شامل موارد ذیل می‌باشد:

·         ارسال تکی

·         ارسال گروهی

·         دریافت پیامک

·         دریافت مانده اعتبار کاربر

تغییر کلمه عبور

هر کاربر میتواند در زمان ضرورت و برحسب نیاز کلمه عبور خود را تغییر دهد.